Semmelweis Egyetem

Technológia Transzfer Iroda

Bevezetés a kutatás-hasznosításba
Előadássorozat Ph.D. hallgatóknak (2 kreditpontért),
kutatóknak és minden kedves érdeklődőnek
keddenként 12 –től 13 3O-ig
a Neurológiai Klinika (Bp. VIII. ker. Balassa J. u. 6.)
nagyelőadójában

1. Bevezetés és áttekintés Semmelweis Egyetem innovációs terveiről. Az előadássorozat témáinak és a SE TTI mÚködésének ismertetése dr. Tulassay Tivadar, dr. Szabó Csaba – SOTE 2OO5. november 15.

2. A technológia transzfer folyamata: anyagátadási szerződések, szellemitulajdon-kezelés, találmányismertetői lap, titkosság, érdek-konfliktusok és elkerülésük, Innovációs Törvény dr. Matúz János – PMC 2OO5. november 22.

3. Felfedezések és hasznosításuk az orvostudományban, farmakológiában, élettanban Dr. Szabó Csaba – SOTE 2OO5. november 29.

4. Az új Egyetemi szellemi tulajdon felosztási rendszere, bérmunka, kollaborációs munka, konzultáció. Magyar, európai, nemzetközi szabadalmaztatás: mi szabadalmaztatható, mi nem dr. Török Ferenc – Danubia 2OO5. december 6.

5. Biztonsági vizsgálatok, toxikológia. GLP, GMP dr. Druga Aliz – Veszprémi Toxikológia Intézet 2OO5. december 13.

Tervezett további előadások a 2OO6-ban (január 3-tól kezdődően minden kedden 12-től 1 3O-ig)
-A biotechnológia kémiai háttere: HTS, medicinális kémia, analitika dr. Mátyus Péter – SOTE
-Humán klinikai kipróbálás, engedélyeztetés dr. Páál Tamás-OGYI
-Diagnosztikai kitek, softwarek, eljárások, módszerek fejlesztése dr. Molnár Béla, dr. Péterfi Árpád – Diagnostic Kft.
-Biotechnológia ma Magyarországon Duda Ernő – Solvo RT., Magyar Biotechnologiai Társaság Elnöke
-Felfedezések és hasznosításuk a genomikában és a molekuláris biológiában dr. Falus András – SOTE
-Spinoff cégek indítása, fenntartása, üzleti terv készítése, kollaborációk, befektetők, kockázati tőke dr. Fehér Arnold – Convincive Consulting
-Pályázati lehetőségek a biotech és K+F területén Magyarországon és az Európai Unióban Dr Vass Ilona – NKTH és dr. Pörzse Gábor – SOTE
-Cég-management, könyvelés, adózás, humán erőforrások menedzselése dr. Szócska Miklós – SOTE
-Projektmenedzselés Vácziné dr. Takács Zita, dr. Tóth Miklós – Szinergia Tanácsadó Kft.

Az előadások témáinak a rövid leírását itt olvashatja