Dr. Halász Béla ma is aktív kutató. Személyes tekintélyét iskolateremtő felelőségérzettel párosítva segíti elő fiatal munkatársai sikeres pályáját. Új, sztereotaxikus módszert dolgozott ki agyi, elsősorban hypothalamikus struktúrák idegi kapcsolatainak megszakítására. Erre a célra egy bayonet-alakú kis kést szerkesztett, amelyet a nemzetközi szakirodalomban „Halász-kés” -nek neveznek. Az eljárást, mely új lehetőséget adott a hypophysis mellső lebeny idegi szabályozása mechanizmusának kutatására, számos külföldi laboratóriumban alkalmazták. Világszerte elismert eredményeket ért el, így mind kutatói, mind oktatói és iskolateremtő munkássága kimagasló, méltó a Szilárd Leó Professzori Ösztöndíj névadójának tudósi teljesítményéhez.

Ezúton is gratulálunk e nagypresztizsű díj elnyeréséhez!