Tulassay Tivadar rektor úr és Bécsi Antal

Szeptember 15-én 13 órakor rövid ünnepség keretében felavatták Albert Schweitzer mellszobrát a Központi Levéltár bejáratánál. A Sós András alkotását Bécsi Antal ny. főmérnök, mindenki Tóni bácsija adományozta az egyetemnek, belépésének 40. évfordulójára. Érdekes egybeesés, hogy szeptember 4-én volt szintén 40 éve, hogy Albert Schweitzer elhunyt.

Az ünnepséget Tulassay Tivadar rektor úr, nyitotta meg. Beszédében megköszönte Tóni bácsinak az áldozatos munkáját, melyet még nyugdíjba vonulása után töretlen lelkesedéssel végez.
Majd Bécsi Antal köszöntötte a megjelenteket. Ezután Molnár László, a Központi Levéltár vezetője méltatta, mind Tóni bácsit, mind Albert Schweitzert.

Az ünnepség végén az egyetem rektora, Tulassay Tivadar és Bécsi Antal közösen leleplezték a szobrot.