Az 59 kilogrammos súlycsoportban induló Hajdú Anikó a Semmelweis Egyetem orvostanhallgatója 5. helyezést ért el a törökországi Izmirben megrendezett Universiádén.

Anikó erőnyerő volt a nyolcaddöntőben, majd győzőtt a negyeddöntőben. Sajnos az elődöntőben a lengyel Barciakot nem sikerült legyőznie, de vigaszágon a bronz éremért mérkőzött. Mivel anyagi okokból nem mehetett Anikóval az edzője, nem figyelmeztette senki, hogy a koreai Li Jeonnal szemben vezet 3:1-re, és ne menjen bele egy kockázatos akcióba. Ezért ebből az összecsapásból koreai került ki győztesen.

Az Universiádé előtt Anikó junior Európa Bajnokságon vett részt Lengyelországban és ugyancsak a legjobb magyar női versenyzőként az ötdik helyen végzett.

Az eredményeinek köszönhetően a „Herakles” program résztvevőjeként, tagja a 2008-as Pekingi Olimpiai keretnek.

Gratulálunk Anikó! Büszkék vagyunk rád!