Schoepf-Merei Ágoston születésének kétszázadik évfordulóját ünnepelték az I.sz. Gyermekgyógyászati Klinikán. Az emlékelőadások anyaga a Semmelweis Honlapon is hozzáférhető.

Schoepf-Merei Ágoston 1804-2004

A magyar gyermekgyógyászat megalapítója, Schoepf-Merei Ágoston, 1804. szeptember 26-án született Győrött. A gyermekgyógyászaton kívül joggal tekinthető az első magyar gyermeksebésznek és ortopédorvosnak, valamint ő altatott elsőként gyermeket. Egyetemi tanárságot orvostörténeti munkássága alapján kapott. Az általa alapított Pesti Szegénygyermek Kórház 1839 óta, azaz több mint 160 esztendeje folyamatosan működik, jelenleg Egyetemünk I. sz. Gyermekklinikája. A születési évforduló ünneplése 2004. szeptember 24-én történt a Klinika tantermében. Az elhangzott megemlékező előadások szövegét és részben ábraanyagát a Semmelweis Kiadó fogja rövidesen publikálni. Egyetemünk lapjában is olvashattunk beszámolót az ünnepségről és Schoepf-Merei életútjáról.

Az ünnepi kiadványt itt olvashatják.