A Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara PÁLYÁZATOT HIRDET

a 2016. évi „Merit Díjra”

A pályázat célja a Kar oktatási szervezeti egységeiben végzett magas színvonalú kutató munka elismerése.

A pályázattal elnyerhető támogatás

A díj: havi bruttó 130.000,- Ft fizetés-kiegészítés (plusz járulék) 6 hónapon keresztül. A fizetés-kiegészítés a díjat elnyert oktató tartós (1 hónapot meghaladó) külföldi távollétének, (pl. tanulmányútjának) ideje alatt szünetel. Az egyetemi közalkalmazotti jogviszony megszűnése esetén a díj folyósítása automatikusan megszűnik.

A pályázat benyújtásának feltételei

A díj elnyerésére a Semmelweis Egyetem teljes munkaidőben foglalkoztatott munkatársai nyújthatnak be pályázatot.

Nem nyújthat be pályázatot magasabb vezető, vagy vezetői megbízással rendelkező oktató (pl. rektor, rektorhelyettes, dékán, dékánhelyettes és tanszékvezető).

A díjazottak köre

• 30 év alatti,
  • 30-40 év közötti

korcsoportban kerül odaítélésre, kategóriánként 2-2 oktató számára (2016. december 31-ig betöltött kor alapján).

A pályázat elbírálása

A „Merit Díj”-at a kar dékánja ítéli oda a kari Tudományos Bizottság javaslata alapján.

A pályázathoz benyújtandó adatok és dokumentumok

• személyes adatok (beleértve a PhD cím adatait),
  • publikációk, azok impakt faktora és idézettségük, ezen belül első és utolsó szerzős cikkek adatai (az MTMT alapján),
  • a pályázó Hirsch indexe (H index, az MTMT alapján),
  • pályázóként (témavezetőként) elnyert 2016-ban is futó, valamint az elmúlt 5 évben (2011-ben illetve azt követően) lezárt hazai és külföldi kutatási pályázatok és azok forint összege (deviza a 2015. december 31-i árfolyamon számolva),
  • tanítványok:
  1. témavezetőként jegyzett TDK hallgatók és eredményeik (egyetemi/országos/nemzetközi TDK konferencián előadást tartott hallgatók és elnyert díjaik, valamint Pro Scientia Aranyérmet elnyert hallgatók),
  2. végzett PhD hallgatók,
  3. témavezetőként elnyert pályázatokon alkalmazott kutatók száma, adatai,
  • innováció:

szabadalom, és az innováció eredményeként szerzett bevétel.

A pályázat benyújtásának határideje

A kitöltött pályázati űrlapot, valamint az MTMT adatbázisból letöltött Excel formátumú melléklet file-t elektronikus úton kell eljuttatni a dhivatal@pharma.semmelweis-univ.hu e-mail címre, valamint egy aláírt példányt kinyomtatva be kell nyújtani a Dékáni Hivatalnak. A beküldési határidő mindkét formában 2016. augusztus 26-a.

Felhívom a pályázók figyelmét, hogy valótlan adatok feltüntetése (pl. az MTMT szabálytalan használata, nem korrekt adatfeltöltés, rendszerben történő jogosulatlan közlemény besorolás átállítások, idegen citációk magához rendelése, stb.) a pályázatból való kizárást vonhatja maga után, akár visszamenőlegesen is.

Budapest, 2016. július 25.

Dr. Zelkó Romána

dékán