Betűméret: A A A

Aktualitások, hírlevél

Aktualitások:

Human Albumin – Karantén!

Tételes elszámolás tájékoztató – 2017. febr. 15

Tételes kvótaállás:

2017. ápr. 21

2017. ápr. 07

2017. márc. 31

Hírlevél:

hírlevél kép

HÍRLEVÉL

Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet

2017. április

Tisztelt Kollégák!

Aktuális híreink:

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy:

• 2017.05.01-től az EGYGYSZI Infúziós Laborjának saját gyártású, alább felsorolt infúziói ismételten az EG03-as raktárhelyről rendelhetőek (Inf. glucosi 10% 100ml, Inf. glucosi 5% 100ml, Inf. kalii chlorati 7,45% 100ml, Inf. mannitoli 20% 100ml, Inf. metronidazol 5mg/ml (0,5%) 100ml, Inf. natrii chlorati 0,9% 100ml, Inf. natrii chlorati 0,9% 500ml, Inf. Rindex 50mg/ml EGYGYSZI 500ml, Inf. Ringer 1/2 EGYGYSZI 500ml, Aqua ad iniectabilia 500ml). A készletekről 2017.05.01-ét követően az Infúziós laboratórium munkatársaitól kérhető felvilágosítás.

Az EG12-es raktárból csak gyári előállítású infúziók rendelésére lesz lehetőség május 1-ét követően.

• A minőségi probléma miatt felfüggesztett forgalmazású Human Albumin Biotest 20%-os elektrolit szegény oldatos infúzió helyett, a szintén elektrolit szegény Human Albumin CSL Behring 20%-os infúzió rendelhető. Utóbbi NaCl tartalma 125 mmol/l a Biotest készítményéé 122 mmol/l. Mivel a Human Albumin CSL Behring 20%-os infúzió fekete háromszöggel jelölt, fokozott felügyelet álló készítmény, kérjük figyeljenek az esetleges mellékhatásokra, és jelentsék, ha ilyet észlelnek! Kérjük továbbá, hogy amennyiben alkalmazni kívánják a készítményt, jelezzék azt írásban Főgyógyszerész Úr felé (hanko.balazs@pharma.semmelweis-univ.hu, fax: 217-0919)

Hírlevelünk tájékoztatást nyújt az aktuális, gyógyszerellátást érintő kérdésekben, adományos készletünk, kedvezményes áron beszerezhető készítményeink, valamint a hiánycikkek, törzskönyvből törölt gyógyszerek beszerzési, helyettesítési lehetőségeiről. A Semmelweis Egyetem gyógyszerellátásáról honlapunk nyújt bővebb tájékoztatást, mely a http://semmelweis.hu/gyogyszertar/ címen érhető el.

Ugyanitt, jelszóval védett felületen hozzáférhetőek a klinikai gyógyszer-felhasználási adatok, a citosztatikus készítmények, fertőtlenítőszerek, vegyszerek biztonsági adatlapjai. (felhasználónév: gytar, jelszó: gytar)

Az EGyGySzI életmentő gyógyszerigények kiszolgálására készenléti ügyeletet biztosít az egyetemi klinikák számára, hétvégeken, valamint ünnep és munkaszüneti napokon. A mindenkori ügyeleti beosztás, mely tartalmazza az ügyeletes gyógyszerész nevét, telefonszámát, elérhető az EGyGySzI honlapján.

Hasznos címek:

Mellékletek: