Az egyetemi rendezvények közül kiemelkedő fontossággal bír a minden év szeptemberének negyedik péntekén megrendezett Kutatók Éjszakája, melynek különleges programjain minden alkalommal több ezer érdeklődő keresi fel az intézményt.
A cél, hogy közérthetően bemutassuk az egyetemem folyó tudományos projekteket, beszámoljunk azok folyamatairól, eredményeiről. Nagyszerű lehetőség ez arra, hogy vonzóvá tegyük közegünket az egészségügy iránt érdeklődő fiatalok számára.
2019. szeptember 27-én a II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika is színes, érdekes szakmai programokkal várja az érdeklődőket:

Helyszín: 1094 Budapest, Tűzoltó utca 7-9.

16:00-18:00 óra

Bemutatkozik a Citogenetikai Labor (Dr. Haltrich Irén és munkatársai)

“A kromoszómák titkai”

Bemutatkozik a Molekuláris Genetikai Laboratórium (Dr. Győrffy Balázs és munkatársai)

“Bevezetés a molekuláris genetika és szekvenálás világába”

Az érdeklődők az aulában gyülekeznek, majd utána felkísérik őket a laboratóriumokba.

18:00-20:00 óra

Kerekasztal beszélgetés – Könyvtár

“Hogyan lesznek az új gyógyszerek – Klinikai gyógyszer kipróbálások gyermekkori betegségekben”

30′ – 30′ perces interaktív beszélgetések