Átadták az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) és a Semmelweis Egyetem (SE) közös fogászati rendelőjét, mely teljes körű  ellátást nyújt a mozgásukban akadályozott betegeknek. Az ötmillió forintos költséget a két intézmény közösen állta.

F1019336

Az átadó ünnepségen dr. Kivovics Péter, a SE Fogászati és Szájsebészeti Országos Intézetének igazgatója arról beszélt, hogy a fogászati ellátáson túl az intézet munkatársai szintén egyedülálló szájhigiénés és fogászati egészségnevelést is megkezdenek az intézményben kezelt, rehabilitált betegek körében. A közösen működtetett rendelő kialakítását a két intézmény saját erőből valósította meg – mondta dr. Cserháti Péter, az OORI főigazgatója a rendezvényen.

Az ünnepségen részt vett Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter, aki arról beszélt: fontos nemzetstratégiai kérdés, hogy akik a sérülésük után visszatérhetnek a munka világába, ezt minél jobb állapotban megtehessék.

Forrás: kormany.hu