Betűméret: A A A

Tavaszi zsongás az EOK-ban

Különleges, színvonalas produkciókkal, pergő ritmusokkal, és varázslatos hangulattal köszöntött be az idei tavasz az Elméleti Orvostudományi Központba a 12. alkalommal megrendezett Semmelweis Tavaszi Fesztivál alkalmával. A kétnapos rendezvény iránt idén is nagy volt az érdeklődés, melyet Dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes nyitott meg. A program első napján fellépők vers, tánc és zene kategóriában mérhették össze tudásukat. A kimagasló hallgatói teljesítmények után nehéz volt a zsűrinek felállítani a sorrendet. Ebből adódóan a másnapi gálaesten az eredetileg tervezett kilenc induló helyett összesen tizenhárman léphettek újból színpadra. Ebben az évben a Tavaszi Fesztivál minden eddiginél több érdeklődőt vonzott. Nem csak a nézőtér telt meg, hanem az oktatásról hazafelé igyekvő diákok közül is sokakat elvarázsolt egy-egy előadás, melynek köszönhetően komoly közönség alakult ki jó néhány műsorszám alatt. A fesztivál nívós előadásai mellett a gálán a szervezők kiváló minőségű jótékonysági borválogatással készültek. Az ebből befolyt összeget a Semmelweis Egyetem III. Sz. Belgyógyászati Klinika Sürgősségi Betegellátó Osztályának ajánlották fel. A három kategóriákban induló versenyzőknek őszintén gratulálunk, a dobogós helyek büszke birtokosainak nevét pedig a következő listában tesszük közzé :

Táncverseny eredményei:
1. Kárász Nóra, Szűcs Ádám: Latin amerikai táncok (videó)
1. Sztankovszky Klára, Mír Dávid: Szatmári táncok
2. Kardos Lilla: Odisszi-indiai klasszikus tánc (videó)
2. Deményi Boglárka, Tollár Gergő: Waltzer is Coming
3. Lovass Kata: Aerobic-This is me