Chafea/2016/Health/18

2017.09.05. – 2020.

Projekt tartalma, célja

A “Support for the hEalth workforce Planning and forecasting Expert Network” projekt a Joint Action on European Health Workforce Planning and Forecasting (JA EUHWF) projekt szakmai folytatásának tekinthető.
A projekt célja JA EUHWF során létrejött szakmai hálózat fenntartása és működtetése, fenntartva ezzel a JA EUHWF eredményeit.

A kiírás 5 munkacsomagot (WP) határoz meg:

• szakmai hálózat és tudásmegosztás támogatása és fejlesztése (WP1),
  • ország-specifikus egészségügyi munkaerő tervezési tudás feltérképezése és rendszerzése (WP2),
  • jó gyakorlatok megosztása szakmai workshopok keretében és ezen workshopok megszervezése, megvalósítása (WP3),
  • az Európai Bizottság által később kijelölt országok egészségügyi munkaerő-tervezésének megvalósításának szakmai támogatása, szakmai konzultáció, tanácsadás formájában (WP4),
  • disszemináció (WP5).

A Semmelweis Egyetem vállalja a projekt koordinációt, és a WP5 vezetését, illetve WP1, WP2 megosztott vezetését.

A projekt honlapja

Projekt szereplők

Konzorciumvezető: Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ

EMK szerepvállalása: konzorciumvezető