Időpont: 2019. szeptember 17.

Helyszíne: Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő Konferencia terme (XIII. Budapest, Váci út 73/A)

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szeptember 17-ét a Betegbiztonság Világnapjaként (World Patient Safety Day) jelölte meg. Felhívást tett közzé a tagállamok számára, hogy ehhez a naphoz kapcsolódóan tudatosítsák mind a döntéshozókban, mind az ellátókban, mind a társadalom egészében, hogy az egészségügyi ellátás következtében fellépő egészségkárosodások mértéke népegészségügyi probléma, és tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy olyan megoldásokat, intézkedéseket fogalmazzanak meg és léptessenek életbe, melyek ezen probléma súlyát képesek csökkenteni.

A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ Betegbiztonsági Tanszéki Csoportja hagyományt kíván teremteni a Betegbiztonsági Világnaphoz kapcsolódó konferencia szervezésével. Jelen alkalom a Semmelweis Egyetem 250 éves évfordulójának ünnepségsorozatába illeszkedően kerül megrendezésre.

Fővédnök: Dr. Horváth Ildikó Egészségügyért Felelős Államtitkár

Megnyitót mond Prof. Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora

Meghívott előadóink:

• Müller Cecília, országos tisztifőorvos
  • Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnöke
  • Szócska Miklós, dékán, Egészségügyi Közszolgálati Kar, Semmelweis Egyetem

A bejelentett előadások a következő fő témakörök köré szerveződnek:

• Digitális megoldások a betegbiztonság szolgálatában
  • Egészségügyi jógyakorlatok implementációjának eredményei, tapasztalatai
  • Intézmények közötti együttműködés a betegbiztonság szolgálatában
  • A humánerőforrás helyzete és a betegbiztonság kapcsolata
  • Szabadon választott téma a betegbiztonság vonatkozásában.

A konferencián a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni a következő linken keresztül lehetséges:

A férőhelyek korlátozott száma miatt a jelentkezéseket a létszám beteltekor lezárjuk. A részletes programot augusztus végén fogjuk közzé tenni.

Tegyünk együtt a biztonságosabb betegellátásért!