A BőrŐrök Egészségprogram május 31-i eseménye némileg rendhagyó forgatókönyv szerint zajlott, ugyanis ez alkalommal prevenciós programunk díszvendégeként köszönthettük sorainkban Prof. Dr. Horváth Ildikó államtitkár asszonyt és Prof. Dr. Merkely Bélát, a Semmelweis Egyetem rektorát. Vendégeink nemcsak a rendkívül sikeres BőrŐrök programmal ismerkedtek meg e napon, hanem a Dohányzásmentes Világnap alkalmából a fiatalok dohányzási szokásairól és a cigaretta szervezetre gyakorolt káros hatásairól is előadást tartottak.
Ezt követően a hagyományos BőrŐrök előadásokkal folytatódott a rendezvény, melynek keretében szexualitásról és fogamzásgátlásról, nemi- és bőrbetegségekről, a tetoválások és piercingek veszélyeiről, anyajegyekről és fényvédelemről, általános higiéniáról, illetve különböző pattanásos kórképekről kaphattak hasznos és naprakész információkat a diákok.
A Dohányzásmentes Világnaphoz kapcsolódóan a Dohányzás Fókuszpont munkacsoportjának jóvoltából egy szemléltető bábun lehetett megtekinteni a dohányfüst hatására az egyes szervekben kialakuló elváltozásokat.

Díszvendégeinknek és a megjelent iskolai csoportoknak ezúton is köszönjük a megtisztelő jelenlétet!

Fotók: Kovács Attila