Kozmetikai probléma. Fertőző megbetegedés. Kezelhetetlen betegség” – csak néhány a pikkelysömörről a köztudatban élő helytelen gondolatok, tévhitek közül.
Magyarországon csaknem 150-200 ezer beteg él együtt ezzel az egész szervezetet érintő krónikus gyulladásos megbetegedéssel, pedig a a pszoriázis megfelelő terápia mellett tünetmentessé tehető.
Ezért is van kiemelt jelentősége a tévhitek eloszlatásának, a pontos és megbízható információk átadásának, hogy a betegek eljussanak a megfelelő szakemberhez – bőrgyógyászhoz, vagy adott esetben felkeressék a speciális terápiás lehetőségekkel is rendelkező klinikát, vagy pszoriázis kezelésében megfelelő háttérrel rendelkező kórházi centrumot – foglalta össze Dr. Holló Péter PhD egyetemi docens, a Magyar Dermatológiai Társaság vezetőségi tagja, a Semmelweis Egyetem Bőrgyógyászati, és Bőronkológiai Klinika Psoriasis Centrumának vezetője.

A napidoktor.hu-n megjelent cikket elolvashatják itt.