Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) 2017 második felében pályázatot írt ki „NEKEM SZÓL! EGÉSZSÉGÉRTÉS DÍJ 2017” elnevezéssel. A pályázat célja az volt, hogy feltérképezzék, és a közvéleménnyel megosszák a legjobb egészségértést fejlesztő programokat.

Részlet a pályázati kiírásból: „Az egészségértés azt jelenti, hogy a betegek, illetve a laikusok mennyire képesek egészségügyi kérdésekben tájékozódni, egészségügyi információkhoz hozzájutni, a kapott információkat megérteni és felhasználni. A jobb egészségértés ezáltal hozzájárul ahhoz, hogy az egyén a saját egészségével, betegségével kapcsolatban megfelelő döntéseket tudjon hozni.”

A Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika „Mi vagyunk a bőre őre!” c. pályázatával az „Egészségügyi és oktatási intézmények” kategóriában az országos ötödik helyezés díját nyerte el. A díjat ünnepélyes keretek között a klinika igazgatója, Prof. Dr. Sárdy Miklós vette át 2017. december 1-jén.

Egészségügyi intézmény kategória

1. FŐDÍJ: ORSZÁGOS GERINCGYÓGYÁSZATI KÖZPONT, A BUDAI EGÉSZSÉGKÖZPONT SZAKKÓRHÁZA
  2. GOTTSEN GYÖRGY ORSZÁGOS KARDIOLÓGIAI INTÉZET, GYERMEKSZÍV KÖZPONT
  3. BELVÁROSI ORVOSI CENTRUM KFT.
  4. DUNAKESZI BÁRDOS LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA
  5. SEMMELWEIS EGYETEM BŐR-, NEMIKÓRTANI ÉS BŐRONKOLÓGIAI KLINIKA