Betűméret: A A A

BőrŐrök védelmében a fiatalok

A fiatalkorúak bőrápolást illető tájékozatlansága, a bőrrákok egyre gyakoribbá válása, a tetoválás és a piercing kritikátlan terjedése, ezek szövődményeinek nem-ismerete, valamint az elmúlt években a fiatal nemibetegek arányának növekedése is alátámasztotta azt az igényt, hogy szükséges a fiatalok bőrgyógyászati ismereteinek bővítése, szexuális felvilágosítása, megóvása a környezeti ártalmaktól, bőrkárosító divatirányzatoktól, valamint a nemi fertőzésektől. Ezért egy nagy népszerűségnek örvendő, a bőr- és nemigyógyászat bizonyos, a fiatalokat közvetlenül érintő témáit felölelő tájékoztató előadás sorozatot indít Klinikánk Prof. Dr. Sárdy Miklós kezdeményezésére. A 2017. évi Kutatók Éjszakája rendezvényhez idén először csatlakozott a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika, ahol nagy sikerrel tartottak fiatal szakorvosaink tájékoztató előadásokat.  Mindez alátámasztja azt az igényt, hogy szükség van a 10-20 év közötti fiatalok felvilágosítására.

2017. novemberében Klinikánkon megalakult a BőrŐrök csapata s ezzel elindítja egészségprogramját.

BőrŐrök:   Prof. Dr. Sárdy Miklós, igazgató, ötletgazda

Dr. Kuroli Enikő, bőrpatológus

Dr. Kovács Anikó, bőrgyógyász szakorvos

Bencés Ilona, klinikai vezető ápoló

Dr. Hodossy-Virágh Andor, bőrgyógyász rezidens

Dr. Tamási Béla, bőrgyógyász szakorvos

Dr. Gergely László Hunor, bőrgyógyász szakorvos

Sebestyén Barbara, orvostanhallgató

Elsősorban Budapest VIII. és IX. kerületei középiskoláinak diákjait hívjuk és várjuk kísérő tanáraikkal együtt

Regisztrációt  ITT ⇐  fogadunk.

Az előadások helyszíne: a Bőrklinika udvari tanterme (kb. 200 fős befogadó képességgel).

Az egészségprogram főbb témakörei: fényvédelem, anyajegyek, bőrrákok, tetoválás és testékszerek, bőrhigiénia, szexuális úton terjedő betegségek, arcápolás. A programsorozat várhatóan folytatódik majd. Részvétel minden diák és tanár számára ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a hely biztosításának érdekében.

Előadóink:

Dr. Kuroli Enikő, patológus

„Fényvédelem, anyajegyek, melanoma”

Az előadás a napsugárzás káros hatásairól (mit is tehetünk, ha “tüzesen süt le a nyári nap sugára”?), különböző bőrtípusokról, anyajegyekről, a bőr rosszindulatú, festékes daganatáról, a melanomáról, valamint a szolárium káros hatásairól szól, sok képpel, ábrával illusztrálva, érdekesen, humorosan.

Dr. Kovács Anikó, klinikai szakorvos

„Bosszantó piros pöttyök”

Az előadásban a serdülőket leggyakrabban érintő bőrbetegségről, az aknéről lesz szó.  A helyes otthoni arcápolás, a kozmetikai kezelési lehetőségek mellett a bőrgyógyászhoz fordulás indikációit is megvitatjuk. Emellett a szőrtelenítés lehetőségeiről, mellékhatásairól esik szó.

Bencés Ilona, klinikai vezető ápoló, Astellas-díjas, diplomás ápoló

„ Turmix – egészségnevelés élvezetesen”

Előadásomban mindennapi tevékenységek egészséggel-betegséggel összefüggő vonatkozásait mutatom be, tudományos tényekkel alátámasztva.  Pl: Hogyan terjednek a fertőzések tüsszentéssel és érintéssel?  Hogyan mossunk helyesen kezet? Milyen mindennapi dolgok gyorsítják az öregedést? Mi történik, ha keveset alszunk? Mit kezdjünk az izzadással? stb.

Dr. Hodossy-Virágh Andor, rezidens

„Ékszer – ésszel”

Az előadásban a tetoválások és testékszerek díszítő célját tönkretevő, ritka, de egyre gyakoribbá váló szövődményeiről lesz szó, kiemelve, hogy ki az, akinek nem tanácsos a bőrét ily módon ékesítenie.

Dr. Tamási Béla, klinikai szakorvos, az Országos STD Centrum és Diagnosztikai Központ helyettes vezetője

„Te és a szexuális úton terjedő fertőzések: hogyan állj nyerésre?”

Szifilisz, herpesz, HPV, tripper, HIV?

Minden, amit tudni akartál a szexuális úton terjedő fertőzésekről: tünetek, megelőzés, hogyan terjednek és hogyan nem. Tabuk és prédikációk nélkül.

Dr. Gergely Hunor, klinikai szakorvos

“Szex – nem tudom hova tegyem”

Mit? Hova? Mikor? Miért?
Rövid összefoglaló a nemi szervek anatómiájáról és a szex élettanáról.

Tóth Anikó, orvostanhallgató

A fogamzásgátlás ezer arca – Egy cél, sok eszköz

Támogatóink:

Kategória: Hírek | A közvetlen link.