Dr. Maródi László, egyetemi tanár, a klinikai immunológiai kutatásokban és a primer immunhiányos betegek gyógyításában elért tudományos és szakmai eredményei alapján, a Lengyel Kísérletes és Klinikai Immunológiai Társaság vezetőségétől, Ludwik Hirszfeld Emlékérem kitüntetésben részesült. Az emlékérmet 2017. június 8-án, a Társaság közgyűlésén adta át Jacek Rolinski professzor, aki méltatta Maródi László immunhiány betegségek molekuláris genetikája és modern kezelése területén végzett, több évtizedes munkásságának eredményeit és az általa 2004-ben létrehozott J Project (www.jprojectnetwork.com) kutatási és orvostovábbképző program sikereit.

A szakmai körökben világszerte ismert J Project céljainak megvalósításában különösen eredményes és meghatározó volt a lengyel és a magyar immundeficiencia munkacsoportok együttműködése. A primer immundefektusok korai felismerését és kezelését segítő programban mára 26 ország és több mint 50 primer immundeficiencia központ vesz részt Közép- és Kelet- Európából, Közép-Ázsia országaiból, Iránból, Törökországból és Egyiptomból. A J Project Központ jelenleg a Semmelweis Egyetemen végzi munkáját.

2017. július 6.