Multidiszciplináris szemléletű egészségnevelő csapatunkba várunk minden karról új csapattagokat!

Gazdagodj páratlan egészségnevelői és kommunikációs készségekkel! Oktatói tevékenységedet ösztöndíjjal honoráljuk!

A program részletei:

A Balassagyarmati Egészségnevelő Program (BEP) 2018. elején kezdte meg működését a Semmelweis Egyetemen. Az egészségnevelés új megközelítésbe kerül ebben a programban, melynek célja, hogy a balassagyarmati középiskolák diákjai a legkorszerűbb egészségügyi ismeretek birtokába kerüljenek. Ennek megfelelően a szorgalmi időszakban a tavaszi félév során összesen 4 alkalommal látogatunk Balassagyarmatra. (Az utazást és az étkezést a szervezők biztosítják.) A hagyományos frontális (előadás formájában megtartott) oktatást felváltja egy kiscsoportos (kb. 15 fő) interaktív oktató-diák együttműködés, melyhez a szükséges oktatásmódszertani és szakmai tudást rövid képzések során adjuk át a projektben résztvevő hallgatóknak. A balassagyarmati diákok online is kapnak feladatokat, melynek során lehetőség nyílik személyes kérdések, dilemmák megbeszélésére is. A foglalkozásokat párokban tartjuk, mely egy remek lehetőséget biztosít a karok és szakterületek közötti kapcsolat elmélyítésére.

Miért jelentkezz?
  • Részt vehetsz fiatalok egészségtudatosságának fejlesztésében
  • Részese lehetsz egy uniós projektnek az egyetemen, amit az önéletrajzodban is fel tudsz tüntetni
  • Külön képzésben részesülsz, ahol fejlesztheted a soft skilljeid
  • (A BOE az egyes oktatási alkalmakon való részvételt 15 BOE ponttal/nap jutalmazza)

A tavaszi félév tervezett programja:

Oktatásmódszertani felkészítő: 2019. február 9. 9:00-15:00
Helyszín: Semmelweis Egyetem, Elméleti Orvostudományi Központ (EOK) 1094 Budapest, Tűzoltó utca 37-47.
Az oktatásmódszertani felkészítőn való részvétel kötelező a projektbe való bekapcsolódáshoz!

További felkészítő alkalmak:
Kedd délutánonként várhatóan 17:00 órai kezdéssel
Időtartam: 60-90 perc
Oktatási napok:
7:00-7:30 körüli indulás az EOK-tól, várhatóan
14:00-15:00 órai visszaérkezés
A pontos dátumokról legalább 2 héttel előre egyeztetünk a hallgatókkal, és elfoglaltságaiknak megfelelően igyekszünk a beosztást kialakítani.
február 26. március 4-i hét [Ismerkedés, elsősegély]
március 19. március 25-i hét [Dohányzásmegelőzés]
április 2. április 8-i hét [Energia, mozgás, étkezés]
április 23.

április 29-i hét [Szexuális rizikócsökkentés]

Ha felkeltettük az érdeklődésed küldd el az önéletrajzodat és motivációs leveledet, a fenti feltételek figyelembe vételével, a major.david@semmelweis-univ.hu cím-re 2019. február 7 12:00-ig.

Az önéletrajz tartalmi elemei:

• Évfolyam
  • Kar
  • Korábbi tapasztalatok az egészségnevelés területén (nem kötelező!)
  • Egyéb önkéntes munka vagy fizetett “terepmunka” (pl. Vöröskereszt, OVSZ)

Motivációs leveledben a következő kérdésekre várjuk a választ:

• Számodra miért fontos az egészségfejlesztés?
  • Szerinted egyetemistaként hogyan tudnál jobban hozzájárulni a lakosság egészségfejlesztéséhez?
  • Szerinted miért fontos a középiskolás korosztállyal kiemelten foglalkozni?
  • Mit tartasz az egészségfejlesztés leghatékonyabb formájának?

Amennyiben bármivel kapcsolatban kérdésed merül fel, keress bennünket bizalommal a major.david@semmelweis-univ.hu címen.

Várunk csapatunkba!

Üdvözlettel,
A Projekt Szervezői

A programról bővebb információkat az alábbi a cikkekben olvashatsz: