A Semmelweis Egyetem a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületével szoros együttműködésben márciustól egy új egészségfejlesztési profilt alakított ki, melynek első lépéseként balassagyarmati középiskolásokat oktatunk egészségmegőrzéssel kapcsolatos témákban.

Az egészségnevelés új megközelítésbe kerül ebben a programban. A hagyományos frontális (előadás formájában megtartott) oktatást felváltotta egy interaktív oktató-diák együttműködés, melyhez a szükséges oktatásmódszertani és szakmai tudást rövid képzések során adjuk át a projektben résztvevő orvostanhallgatóknak.

A programról bővebb információkat ebben a cikkben olvashatsz: https://semmelweis.hu/hirek/2018/03/01/ismeretterjeszto-kurzusokat-inditanak-az-egyetem-hallgatoi-balassagyarmati-kozepiskolasoknak/

A program részletei:

• Aki a programra jelentkezik vállalja, hogy részt vesz az egyéves projektben, mely 2019 első negyedévéig tart
  • Részt vesz Balassagyarmaton az egynapos oktatásokon a tavaszi félév során 3, ősszel pedig 5 alkalommal (a szervezők biztosítják az utazást és az étkezést)
  • Valamint az oktatási alkalmakat megelőző felkészítő képzéseken

Az oktatás 15 fős csoportokban 45 perces tanórák keretében valósul meg, melyet két orvostanhallgató tart közösen. Az utolsó alkalomra május első felében kerül sor, így már jóval a vizsgaidőszak előtt vége lesz a féléves munkának.

Miért jelentkezz?

• Részt vehetsz fiatalok egészségtudatosságának fejlesztésében
  • Részese lehetsz egy uniós projektnek az egyetemen, amit az önéletrajzodban is fel tudsz tüntetni
  • Külön képzésben részesülsz, ahol fejlesztheted a soft skilljeid
  • A BOE az egyes oktatási alkalmakon való részvételt 10 BOE ponttal/nap jutalmazza

A projekt önkéntes egészségfejlesztői bérezésben nem részesülnek, azonban az utazással és étkezéssel, valamint képzéssel járó költségek fedezetét a pályázat biztosítja.

A balassagyarmati oktatási napok a tavaszi félév során előreláthatólag az alábbi időpontban várhatóak:

• Április 5. vagy 6. (Egészségtudatos táplálkozás, egészséges életmód, energia)
  • Április 23-i hét (Szexuálprevenció 1)
  • és a május 7-i hét valamelyik napja (Szexuálprevenció 2)

Dékáni igazolást kap minden jelentkező az adott oktatási napról. A felkészítő képzések az oktatások előtti napokban kerülnek megrendezésre.

Ha felkeltettük az érdeklődésed küldd el az önéletrajzodat és motivációs leveledet, a lenti feltételek figyelembe vételével, a hajnes.jozsef@semmelweis-univ.hu és másolatban a secretary_budapest@humsirc.hu címekre 2018. március 18. 18:00-ig.

Az önéletrajz kötelező tartalmi elemei:

• Évfolyam
  • Milyen szekciók képzésein vettél már részt?
  • Hány prevenciós órát tartottál eddig?

Az önéletrajz lehetséges tartalmi elmei:

• egyéb BOE-s tevékenység (pl. részvétel egészségnap szervezésében)
  • egyéb önkéntes munka vagy fizetett “terepmunka” (pl. Vöröskereszt, OVSZ)

Motivációs leveledben a következő kérdésekre várjuk a választ:

• Számodra miért fontos az egészségfejlesztés?
  • Szerinted egyetemistaként hogyan tudnál jobban hozzájárulni a lakosság egészségfejlesztéséhez?
  • Szerinted miért fontos a középiskolás korosztállyal kiemelten foglalkozni?
  • Mit tartasz az egészségfejlesztés leghatékonyabb formájának?

A jelentkezés BOE tagsághoz kötött!

Amennyiben bármivel kapcsolatban kérdésed merül fel, keress bennünket bizalommal az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Hajnes József, projektvezető: hajnes.jozsef@semmelweis-univ.hu

Major Dávid, BOE Általános elnökhelyettes: secretary_budapest@humsirc.hu