Igazgató:    Prof. Dr. Szathmári Miklós, egyetemi tanár
E-mail:       ofmi@semmelweis-univ.hu
Telefon:     +36-1-459-1500/55460

Az Egészségügyi Irányítási Igazgatóság orvosszakmai terveivel, szakértői anyagaival segíti az Egyetem gyógyító tevékenységéhez szükséges egységes szakmai színvonal kialakítását. Kivitelezi a szükséges centralizációs folyamatokat, közreműködik a tevékenységek racionalizálásában, vizsgálja és elemzi a beruházások, fejlesztések szakmai indokoltságát. Figyelemmel kíséri a klinikák NEAK (Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő) elszámolását. Munkájával segíti az egyetem mindenkori költségvetésének betartását a klinikák számára nyújtott szolgáltatásaival, szaktanácsaival. Figyelemmel kíséri az egyetemi gyógyszerfelhasználást, javaslatot dolgoz ki a felhasználás racionális keretek között tartásának, és finanszírozhatóságának érdekében. Felelős a szerződéskötésekért és engedélyeztetésekért. E témakörben centralizált ügyintézést valósít meg, segítséget nyújtva a klinikák részére az adminisztratív ügyintézésben. Folyamatos kapcsolatot tart fenn a finanszírozóval, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelővel, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központtal (NNK).