Majorossy Kálmán és Palkovits Miklós professzorok, mint 60 évvel ezelőtt végzett orvosok 2018. október 13-án, szombaton vehették át gyémántdiplomájukat a jubileumi díszoklevelek átadási ünnepségén Egyetemünkön. Mindketten 1958-ban végeztek az Általános Orvostudományi Karon s kerültek az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetbe s azóta is jelen vannak körünkben.

Cikk az egyetemi honlapon

A gyémánt díszokleveles jubilánsok nevében Dr. Palkovits Miklós, Intézetünk professzor emeritusa szólt. Felidézte, hogy az 1958-ban végzett évfolyam a múlt évszázad egyik legkeményebb évtizedében folytatta az egyetemi tanulmányait, mikor sok minden hiányzott, kezdve a gondolat szabadságától.

Prof. Palkovits Miklós beszéde

Utalva Márai Sándor egy 85 éves korában tett nyilatkozatára beszélt arról is, hogy korosztályának már nincsenek ellenségei, csak saját maguk ellenségei lehetnek, ha nem vigyáznak magukra. „Vigyázni kell magunkra, és el kell jönni a vas diplomáért” – hangsúlyozta. (Kép és szöveg forrása: egyetemi honlap beszámolója)

vezetookt-n
Intézeti vezetők 2004-ben készült fényképe: Palkovits (7) és Majorossy (8) professzor