Dr. Polivka Lőrinc

2022-ben végeztem a Semmelweis Egyetemen orvosként, és jelenleg a Pulmonológia Klinikán dolgozom, mint rezidens és végzős PhD hallgató, illetve egyéni vállalkozóként biostatisztikai tanácsadással, vagy éppen orvosi ügyelettel/felügyelettel. Ahogy ebből a bemutatkozásból is már sejthető, mindig is szerettem minden lehetőséget felfedezni, minél több dolgot megtapasztalni. Egyetemi éveim alatt végeztem klinikai munkát, TDK keretein belül kutattam, előadtam BOE tagként, oktattam mind a három nyelvi évfolyamon és az ESN Semmelweis szekcióját vezettem. Persze, mivel beköltöztem Pestre, több munkahelyen is megfordultam, sőt egy szerencsés véletlen miatt még egy magyar startup egyik fő projektjén is tudtam dolgozni. Erasmus ösztöndíjjal 9 hónapig éltem Münchenben, de egy-két másik európai nagyvárosban is sikerült megismernem a helyi viszonyokat, főleg ismerősök, vagy barátokon keresztül. Az orvosin felül tanultam másik egyetemen is, és még most a klinikum mellett is nagyon sok minden érdekel.

Az, hogy a „lehetőségek korában élünk” viszont nem mindig pozitív, sőt sokszor bénító lehet. Főleg, hogy mennyi lehetőség/karrier út áll egy frissen végzett orvos, vagy egy orientálódni igyekvő orvostanhallgató előtt. Klinikum? PhD? Versenyszféra? Esetleg saját vállalkozás? Budapest vagy más? Itthon, vagy külföldön? Keress bátran, ha Te is ebben a dilemmában találod magad, vagy egyszerűen csak szeretnéd kihozni a maximumot egyetemi éveidből és magadból!

JELENTKEZÉS KARRIERTANÁCSADÁSRA

ELÉGEDETTSÉGI KÉRDŐÍV